Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně turistické vizitky
Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.
GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E
Ovce podobné těm kamerunským se v Kamerunu a přilehlých státech Afriky chovaly již před 10 000 lety a sloužily domorodým obyvatelům jako zdroj mléka a masa. Kamerun se nachází převážně ve vyšších nadmořských výškách a teploty zde nejsou nejvyšší, na což si toto plemeno ovcí zvyklo.
V Česku se chov těchto ovcí rozšířil především v letech 2000 a 2001. V březnu 2001 byl založen specializovaný chovatelský Klub kamerunských ovcí, který působí v rámci SCHOK.
Kamerunská ovce je zakrslé plemeno. Má krátkou lesklou srst, kterou na rozdíl od běžně známých ovcí není nutné stříhat. Berani jsou rohatí s charakteristickou hřívou, která na podzim ještě zhoustne, ovce (bahnice) jsou bezrohé. Kohoutková výška kamerunských ovcí je cca 55-60 cm, dosahují hmotnosti mezi 25-30 kilogramy. Ovce jsou oproti beranům až o třetinu menší. Berani dosahují kohoutkové výšky 60-70 cm a váhy 40-50 kilogramů. Kamerunské ovce jsou známé tím, že, stejně jako kozy, jsou schopné se postavit na zadní nohy a jíst tak listí a ovoce ze stromů. Také jsou poměrně hlučné, proto není vhodné chovat je v blízkosti sídlišť nebo ve městech. Jsou přátelské a neagrasivní, lehce se ochočí.
Co se výživy a krmení týče, pak je vhodné nechávat ovce libovolně a bez zábran spásat trávu, nemají sklony k tloustnutí. Občas je vhodné přidat i řepu, mrkve, nebo brambory, obzvláště v zimě, kdy ovce dostávají jen seno. Přežvýkavce (ovce, kozy...) nekrmíme pečivem, protože je to přímo ohrožuje na životě! Pečivo jim nedává nic dobrého, naopak jim překyseluje žaludek, což vede ke kolikám a katarům.
Ovce se bahní 2x ročně a po cca 150 dnech březosti rodí 1-2 mláďata. Pohlavně dospívají kamerunské ovce již ve 4 - 5 měsíců života, ale na zařazení do chovu je to příliš brzy. Odchov jehňat není složitý, většina kamerunských ovcí asistenci při porodu nepotřebuje a v případě, že matka uhyne a jehně přežije, jehněte se vždy ujme jeho příbuzná; většinou teta nebo babička. V době, kdy se rodí jehňata a na několik dalších týdnů je vhodné od stáda oddělit berana, který může jehňata napadat. Trávu začínají jehňata oždibovat okolo druhého týdne života.
Zdroj: cs.wikipedia.org