Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně turistické vizitky
Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.
GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E
Morče domácí (Cavia aperea porcellus) pochází z divokého morčete (Cavia aperea).
Již dávno předtím, než Španělé dobyli Jižní Ameriku, chovali morčata pro maso a kožešinu Inkové (v oblastní dnešního Peru a Chile). Důkazem této skutečnosti jsou mumifikovaná morčata nalezená ve vykopávkách inckých sídlišť. Již v této době existovaly barevné druhy tohoto zvířete. Když Jižní Ameriku na počátku 16. století objevili Španělé v čele s Kryštofem Kolumbusem, setkali se s těmito zvířátky u jihoamerických indiánů. Není přesně uvedeno, jak byla morčata dovezena do Evropy, ale jako domácí mazlíček byl chován na počátku 18. století a to především v Anglii. Tato zvířátka tehdy pocházela z daleké země, což se odráželo i v ceně za ně. Pořidit s je mohli jen bohatí lidé. Z ceny morčat tak pochází anglický název "guinea pig" - ne však giunejské prasátko, ale prasátko za jednu qunieu. Morčata jsou nejčastěji chovanými hlodavci. Vyskytující se v širokém spektru barev, délce a strukturou srsti.