Minifarma Falbgery je soukromý rodinný zookoutek s cca 30-ti druhy a plemeny zvířat. Minifarmu mohou navštívit jak turisté, tak školská a jiná zařízení. Při komentované prohlídce se dozvíte o životě místních zvířátek, některé si můžete hladit a pokud jim donesete nějakou mlsku, můžete je pod dozorem také nakrmit.
V místě je možnost svezení na poníkovi, povodění kozičky či pejska na vodítku nebo koupě suvenýrů včetně turistické vizitky
Minifarma dále nabízí: zooterapii, ergoterapii, dárkové poukazy týkající se minifarmy a možnost navštívení s některými zvířátky školy, školky a různé akce. V případě zájmu více dětí uspořádá minifarma chovatelský kroužek. Na farmičce vzniká také malé zemědělské muzeum, které je však zatím v počátku.
GPS souřadnice: 49.7511500N, 16.1520636E
Divoká forma hrdličky chechtavé pochází ze Severní Afriky a Arabského poloostrova. Obývá stepi, křovinaté oblasti a příměstské parky.
Rozmnožování: Samci hrdličky začínají tokat v březnu, holub se holubičce uklání, při každém úklonu slyšíme známé "kukrůu", když holubička popojde holub k ní přiskočí dvěma až třema skoky, ozve se zvukem připomínajícím smích "hihíhíhíhi" a šťouchne holubici zobákem do krku nebo hlavy. Tok probíhá na zemi i vě větvích, na volno se samci hrdliček chovají podobně jako samci hrdličky zahradní tzn. vylétne vysoko a poté pomalu klouže k zemi. Holub si poté vyhlédně hnízdo do kterého láká a jemním štípáním nahání holubici. Jako hnízdo se dají použít prouťené košíčky, dřevěné rámečky nebo polobudky. Někdy si hrdličky postaví hnízdo samy. Při odchovu můžeme podávat vaječnou míchanici ale neni to nutností. Hrdlička sedí na dvou vajíčkách. Inkubační doba vajec trvá 13 až 14 dní a v sezení se střídá samička se samečkem. Ptáčata hrdliček rostou velmi rychle, každým dnem vám přijdou větší a větší. Když vylétnou z hnízda, nejsou hned samostatná. Ještě minimálně týden se nechávají krmit rodiči a žadoní o krmení.
Naše hrdličky:
Naše hrdličky jsme si dovezli 12.7.2013 od mladé a nadšené chovatelky. Byli to sourozenci, takže jsme samečka vyměnili za jiného, bílé barvě s hnědými peříčky (straka). Hrdličky žijí ve společné voliéře s andulkami, zebřičkami, morčaty a králíkem. Jejich společné soužití je harmonické a bezproblémové. Nechali jsme si z první snůšky po původním samečkovi ještě hnědou hrdličku. A sameček stíhá pomáhat dvěma samičkám jak v sezení na vejcích, tak v péči o mláďata. Původní hrdličky máme doteď a mláďata máme často k prodeji. Můžete se kdykoli zeptat, jestli jsou zrovna nějaké k odběru.